Лікування хвороби Крона в Києві

Вартість консультації складає від 550 грн

ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЯ

Ми допоможемо вам вирішити вашу проблему!

Хвороба, яку вперше описав і пропонував назвати термінальним ілеїтом американський гастроентеролог в 30-х роках минулого століття, все-таки отримала в міжнародній класифікації його ім’я   доктора Крона. Вона зустрічається досить рідко   з частотою 1 випадок на 2 тис. Людей. Перші симптоми зазвичай проявляються у віці близько 30 років. Але діагностують її також у дітей і підлітків. Захворювання має хронічний системний характер і обтяжено спадковими факторами. Через рідкості таких випадків в нашій країні ще пару десятків років назад рідко ставили такі діагнози. Однак на сьогодні вітчизняна медицина, особливо в приватному сегменті, зробила крок далеко вперед, і в сучасних клініках діагностика проводиться на високому рівні точності, що дозволяє виявити та призначити актуальне лікування хвороби Крона.

ДЛЯ ЗАПИСУ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ ТЕЛЕФОНУЙТЕ ПРЯМО ЗАРАЗ

Опис

Це захворювання кишечника й / або інших органів шлунково-кишкового тракту (від ануса до ротової порожнини), яке характеризується хронічними запальними процесами з виразкою і рубцюванням слизової вистілки та глибших шарів уражених органів. Його відносять до аутоімунних хвороб. І виділяють генну схильність серед факторів ризику розвитку цієї хвороби: за статистикою, у 70% пацієнтів обидва або один з батьків мав такий же діагноз.

ЗАПИС НА ПРИЙОМ

Клінічна картина

Розрізняються три стадії протікання захворювання:

  • хронічна   захворювання проявляється слабо або взагалі не відчувається людиною й має прихований перебіг;
  • гостра   характеризується сильними болями в животі, лихоманкою, загальною слабкістю, проносом, втратою маси тіла (в таких випадках може ставитися помилковий діагноз   починаючи від «харчового отруєння» і до апендициту);
  • підгостра середній стан між вищеописаними: фази супроводжується нападами болю і проносами,  спазми кишечника чергуються з фазами повного спокою і короткочасного поліпшення самопочуття аж до повного зникнення симптомів до їх повторної прояви.

Для гранулематозного коліту   коли хвороба вражає відділи кишечника   характерні також появи домішок темної крові в калі.

Якщо захворювання продовжує прогресувати, з часом з’являються наслідки порушення засвоєння їжі   постійна млявість, втрата апетиту, зниження маси тіла, болю в суглобах, висипання на шкірі й виразки в ротовій порожнині. Якщо вражена печінка, білки очей і шкірні покриви набувають жовтуватий відтінок.

Причини

Згідно з даними Crohn’s disease (CG152) Management in adults, children and young people, NICE, 2019, приблизно третина пацієнтів з хворобою Крона діагностується у віці до 21 року, а генетична схильність в купі з курінням відіграють значну роль у розвитку цієї хвороби. 

Точна етіологія хвороби Крона досі невідома лікарі не прийшли до єдиної думки щодо причин появи цього захворювання, по цій темі ще триває широка дискусія. Тому на сьогодні виділяють три найбільш ймовірних фактора, відповідальних за наявність хвороби Крона у дітей і дорослих, незалежно від місця проживання, особливостей дієти та індивідуальних особливостей здоров’я:

  • спадковий фактор вченим вдалося виокремити ген, наявність якого зумовлює розвиток захворювання, однак подібні дослідження в цій області не дозволяють зробити однозначних висновків;
  • інфекції вважається, що різні інфекції, що викликають запалення в шлунково-кишковому тракті, можуть призводити до розвитку з часом хронічного запалення – хвороби Крона. Але в анамнезі таких пацієнтів в різних випадках сильно різняться перенесені інфекційні захворювання. І неможливо виділити якусь одну або кілька інфекцій, які з високою часткою ймовірності впливають на розвиток цього захворювання.
  • аутоімунний фактор, антигени речовини, які організм сприймає як «чужі» і починає з ними боротьбу. Так відбувається в нормі під час запальних і інфекційних процесів. Але якщо антитіла встигли накопичитися в кишечнику, в якому до того ж порушена цілісність слизової, може початися аутоімунний процес антигени будуть активно всмоктуватися та організм почне «боротьбу» проти самого себе. А запалення масштабується і посилиться.

Збір повного анамнезу і точність в описі симптоматики дають якісну основу для точної діагностики. Але тільки лише цього мало. До того ж звичайні аналізи не дозволяють підтвердити або спростувати підозри з приводу цього захворювання. Тому згідно з Другим Європейським доказово обґрунтованим консенсусом з діагностики та лікування хвороби Крона Європейської організації з хвороби Крона та коліту (ECCO) рекомендується колоноскопія, КТ або МРТ, бо ці обстеження мають високу діагностичну точність для діагностики хвороби Крона. Від рентгенографічного дослідження в таких випадках вже майже повністю відмовилися.

Хвороба Крона: лікування в Києві

При цьому захворюванні рідко вдаються до оперативного лікування, згідно з рекомендаціями Європейської організації з хвороби Крона та коліту, хірургічне втручання при хворобі Крона має розглядатися як остання інстанція при лікуванні цього захворювання, бо вона несе в собі приховані ризики. Згідно з рекомендаціями сучасної доказової медицини наразі широко та ефективно використовується медикаментозна терапія. Особливості консервативного лікування в умовах стаціонару це застосування препаратів на основі аміносаліцилової кислоти та глюкокортикоїдів. У деяких випадках виправдане застосування антибіотиків і цитостатичних препаратів. Також прописуються вітамінні комплекси, зокрема вітамін D. коригується харчування призначається дієта №4, переважно з виключенням молочних продуктів, важливою буде відмова від шкідливих звичок, особливо це стосується тютюнопаління. Треба дотримуватися рекомендацій, що містяться у Пам’ятці для пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника.

Щоб записатися на прийом до лікаря або отримати консультацію проктолога вдома, а також проконсультуватися з питань проходження лікування в умовах денного стаціонару, зателефонуйте в центр «Меддопомога».

Залишилися питання? Зв’яжіться з реєстратурою або замовте зворотний дзвінок.

Зателефонуйте нам

 

Зв’яжіться з нами

Замовити дзвінок

 

Поділитися

Facebook
Telegram
Twitter
Email
Scroll to Top