Лікування анальної тріщини в Києві

Вартість консультації складає від 550 грн

ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЯ

Ми допоможемо вам вирішити вашу проблему!

Однією з найпоширеніших проблем, з якою стикаються пацієнти проктології в усьому світі, є анальна тріщина. Вона розділяє першість з гемороєм і парапроктитом серед усіх захворювань цього спектру. За статистикою, така патологія спостерігається у чоловіків і жінок з частою 1:50, причому жінки страждають від неї дещо частіше. І чим старші пацієнти, тим частіше реєструється це захворювання.

Без лікування тріщини заднього проходу стають хронічними. В такому випадку розриви схильні до утворення нагноєнь, що може привести до утворення нориці в кишці, і сприяють ригідному звуженню анального каналу, що провокує розвиток запорів.

Лікування анальної тріщини в Києві проводиться у всіх сучасних клініках проктологічного профілю, а також у багатьох багатопрофільних медичних центрах. Якщо терапія почата вчасно, і патологія не набула характеру хронічного захворювання, від неї досить легко позбутися. Ось чому важливо, відкинувши весь сором та забобони, звернутися за допомогою професіоналів якомога швидше, коли хвороба тільки дала про себе знати.

ДЛЯ ЗАПИСУ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ ТЕЛЕФОНУЙТЕ ПРЯМО ЗАРАЗ

Опис патології

Тріщина являє собою характерне пошкодження слизової прямої кишки (зазвичай на задній або на передній стінці), вистілці анального каналу (анодерми). Цей дефект раневого або виразкового характеру має довжину близько 2-2,5 см, і в залежності від глибини розриву і форми захворювання, може оголювати розташовану під нею гладку мускулатуру.

Окремо виділяють дві основні форми захворювання:

 • гостра це новостворений розрив, який за сприятливих обставин і наявності адекватного лікування швидко загоїться;
 • хронічна тріщина, яка не зажила протягом 2-2,5 місяців, вже має ущільнені краї та поступово оголює м’язову тканину.

При несвоєчасно розпочатому або недостатньому лікуванні тріщини анального отвору переходять в хронічну форму. Такі рани не можуть затягнутися самі по собі – необхідно хірургічне втручання. І якщо лікування не буде проведено, розрив посилиться і буде постійно нагадувати про себе при запорах і проносах, важких фізичних навантаженнях, відхиленні від дієти, що щадить. Також тріщина може збільшуватися внаслідок пологів, частого анального сексу, неакуратність при використанні клізми.

Наші лікарі діють, виходячи з принципів раціональності і оптимальності, так що пацієнти не здають зайвих аналізів і не проходять непотрібних обстежень тощо і платять тільки за дійсно необхідні послуги.

Лікування анальної тріщини: ціна процедур

ПослугаВартість
Консультація з оглядом проктолога і консервативне лікування від 550 грн
Усунення кровотечі з прямої кишки від 1000 грн
Оперативне лікування анальної тріщини від 9000 грн

ЗАПИС НА ПРИЙОМ

Симптоматика:

 • дефекація супроводжується виділенням крові з анального каналу;
 • сфінктер може бути сильно стиснутий, через що вихід калових мас ускладнюється навіть при нормальному стільці;
 • больовий синдром (гостра пекучий біль сигналізує про те, що патологія набула характеру хронічної).

Діагностика

Під час прийому лікар насамперед збере анамнез складе історію хвороби, детально розпитає про поточні скарги. Після цього проведе візуальний огляд області заднього проходу, а також пальцеве дослідження. Часто анальна тріщина супроводжує геморой – найпоширеніше захворювання такого роду але не є пов’язаною з ним патологією. Геморой може бути зовнішнім і внутрішнім, і його відмітною рисою також є виділення крові з ануса. Крім того, необхідно виключити поліпи товстої кишки, онкологічні новоутворення, хвороба Крона, проктит, сифіліс, туберкульоз прямої кишки, тромбоз гемороїдальних вузлів.

Тому диференціація розривів на анодермі виразно складніше, ніж діагностування зовнішньої тріщини. Крім того, просте обстеження при сильних болях (і, відповідно, спазмі сфінктера), а також при зайвій вазі пацієнтів може бути ускладнене. Для точної діагностики лікар вдається до апаратного дослідження аноскопії, іррігоскопії або ректоскопії.

Після отримання результатів комплексного обстеження (можливо, також знадобитися здати аналіз крові та калу) лікар ставить діагноз і повідомляє подробиці пацієнту з рекомендаціями щодо лікування та прогнозами одужання.

При виявленні хвороби в перші дні після появи її можна вилікувати медикаментозно в умовах денного стаціонару або взагалі на дому. Але якщо захворювання вже в хронічній формі, лікування анальних тріщин в клініці хірургічним шляхом.

Особливості лікування гострих і хронічних анальних тріщин

Специфіка консервативного лікування в умовах стаціонару

Це медикаментозна терапія, яка включає застосування препаратів для зменшення напруги сфінктера. Наприклад, можуть застосовуватися мазі, таблетовані препарати або ін’єкції ботулотоксину. Такі ін’єкції, зокрема, зарекомендували себе досить добре, їх може включати лікування в умовах денного стаціонару. Або ж маніпуляції можуть проводитися вдома, за умови, що їх виконує досвідчена медсестра. На щастя, для зручності пацієнтів сьогодні професійний патронаж і медичні процедури доступні поза лікувальних установ: виклик лікаря або медсестри додому – поширена послуга в Києві.

Терапію при анальних тріщинах супроводжує дієта дробове харчування з виключенням грубої, гострої, солоної і смаженої їжі, маринадів і газованих напоїв. Тобто дотримання щадного раціону для нормалізації стільця і ​​зниження навантаження на кишечник, мінімізація ризику травмування анального каналу. Також призначаються проносні препарати.

Оперативне лікування тріщини прямої кишки в умовах стаціонару

У важких випадках, коли хвороба давно прогресує або придбала небезпечні ускладнення, проводиться планове хірургічне втручання. Такі операції рутинні, з хорошими прогнозами та практично позбавлені факторів ризику.

Висічення анальної тріщини

Виключення дефекту можна досягти хірургічним методом. Один з найпоширеніших – висічення анальної тріщини. У центрі проводиться висічення тріщини заднього проходу, ціна може містити консультацію проктолога, діагностику і проведення операції. Фахівці клініки мають великий практичний досвід лікування проктологічних захворювань. У розпорядженні лікарів сучасне медичне обладнання, яке мінімально травмує тканини.

Висічення тріщини заднього проходу: показання, особливості проведення

Лікування тріщини заднього проходу хірургічним методом є плановим. Проте, якщо пацієнта турбують гострі болі, проводиться екстрене втручання. У будь-якому випадку показання такі:

 • Неефективність консервативного лікування.
 • Наявність рубцевих змін країв пошкоджених тканин.
 • Спазми сфінктера.

Ціна операції з видалення анальної тріщини методом висічення охоплює ряд процедур:

 • Краї, які деформувалися, видаляються.
 • Щоб виключити спазм, сфінктер розсікають і розтягують, для цього використовується пневмобаллонами.

В результаті рана відкрита і заживає природним шляхом, тому не залишається рубців, виключається нагноєння. Тому вартість процедури цілком виправдана.

Підготовка

Оперативне лікування тріщин заднього проходу має мінімум протипоказань. Підготовка до процедури займає не більше 1-2 днів, список обстежень, які необхідно пройти до хірургічного втручання, складається індивідуально кожному пацієнту. Спільними й обов’язковими є наступні правила:

 • За 3 доби необхідно відмовитися від дратівливих продуктів: овочі, фрукти в сирому вигляді, бобові, хлібобулочні, кондитерські вироби, молочне.
 • За добу слід харчуватися вуглеводомістких їжею, яка легко переробляється в кишечнику. Це необхідно, щоб виключити дефекацію в перші 24 години після видалення анальної тріщини.

Ушивання анальної тріщини

У ряді випадків лікарі-проктологи рекомендують ушивання. Перед проведенням операції слід подбати про всебічне обстеження організму з метою попередити наявність інших захворювань.

Як здійснюється ушивання тріщини заднього проходу

Процедура проходить в такому порядку:

 • Краї тріщини, які деформуються з часом, видаляються.
 • Сфінктер розсікають (частково), розтягують.
 • Рана зашивається.

Ціна операції з видалення анальної тріщини ушиванням, як правило, вище методу видалення, оскільки технічно вона є складнішою. Однак лікар вибирає цей спосіб через низку причин:

 • тріщина глибока і велика;
 • дефект має нагноєння чи інші ускладнення.

У рішенні захворювань області проктології важлива своєчасність – зверніться до фахівця вчасно, щоб успішно пройти лікування анальних тріщин оперативним способом.

Залишилися питання? Зв’яжіться з реєстратурою або замовте зворотний дзвінок.

Зателефонуйте нам

 

Зв’яжіться з нами

Замовити дзвінок

 

Поділитися

Facebook
Telegram
Twitter
Email
Scroll to Top