Відчуття холоду в ногах – симптом багатьох захворювань

Чимало людей зіштовхується з тим, що починають відчувати холод у нижніх кінцівках. З цим відчуттям люди стикаються не лише в холодну пору, а й навесні, і навіть влітку це відчуття їх не покидає. Найчастіше мерзнуть ноги у людей похилого віку, проте ця біда не обходить стороною й осіб молодшого віку. При цьому жінки страждають від цього відчуття набагато частіше, ніж чоловіки, а саме вдвічі. У чоловіків цей симптом проявляється переважно після 50 років, при зміні гормонального фону організму.

Чому це відбувається?! Причин чимало. Одна з них – хвороба Рейно, ознакою якої є порушення кровообігу у нижніх кінцівках. Також відчуття холоду в ногах проявляється при таких захворюваннях як варикозна хвороба, вегетосудинна дистонія, порушення в роботі серця (гіпертонічна хвороба в тому числі). Це один із характерних симптомів вегетативних порушень, таких як цукровий діабет або зниження функції щитоподібної залози. Ще одна причина, через яку люди можуть відчувати відчуття холоду в ногах, – це хронічне захворювання судин з ураженням артерій нижніх кінцівок – ендартеріїт, що характеризується поступовим звуженням судин аж до повного закриття. Атеросклероз артерій – не менш небезпечне захворювання, яке також характеризується постійним відчуттям холоду у стопі, незалежно від взуття та погоди.

Коли мерзнуть ноги у людей похилого віку – це ще може бути обумовлено тим, що в цей період життя фізіологічні процеси йдуть на спад. Знижується активність імунітету і здатність до саморегуляції, уповільнюється обмін речовин, зменшується об’єм підшкірно-жирової клітковини та м’язова маса – все це призводить до того, що з’являється недостатність капілярного та периферичного кровообігу, який проявляється появою відчуття холоду в ногах.

Поставитися до цього симптому слід досить серйозно. Тому що відчуття холоду в ногах може свідчити про будь-яке з перелічених захворювань. Аналіз крові, ЕКГ, УЗД судин нижніх кінцівок та щитоподібної залози допоможуть лікарю встановити причину холоду в ногах, поставити діагноз та призначити лікування, тим самим запобігти наслідкам розвитку серйозного захворювання. Не варто чекати, доки відчуття холоду в ногах минеться. Чим раніше відбудеться звернення до лікаря, тим вищий шанс на швидке та успішне одужання.

Поділитися

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на email
Email
Догори