Коли викликати отоларинголога додому?

Сумний факт осягає жителів планети з року в рік. З приходом вогкості й холодів людей незалежно від віку все частіше нещадно валять з ніг респіраторні інфекції. Деякі проходять в легкій формі, а деякі вимагають негайного втручання людини з медичною освітою.

Всім відомі нехитрі народні способи лікування: інгаляції над парою, полоскання горла відварами лікарських трав і розчином соди, всілякі компреси та обгортання, а також пігулки та льодяники від болю в горлі, які можна придбати в будь-якій аптеці без рецепта. Але багато респіраторних захворювань протікають досить агресивно, викликаючи різноманітні ускладнення, а самостійне лікування в таких випадках, як правило, загрожує негативними наслідками.

Так що ж робити, якщо відчули біль в горлі, дискомфорт у вушній раковині або з’явилися нежить і утруднене дихання? Звичайно ж, слід негайно звернутися до ЛОР-лікаря безпосередньо в ЛОР-центр або ж викликати отоларинголога додому. Як показує практика, виклик лор лікаря додому це не тільки зручно, а й своєрідний запобіжний засіб. Це спосіб, що допомагає вберегти від нових інфекційних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом від хворої людини його близьким. А найголовніше в тому, що це допоможе уникнути ускладнень, які можуть бути спровоковані в ослабленого організму виснажливими поїздками.

Чому консультація ЛОРа так необхідна в даній ситуації? Багато захворювань вуха, горла і носа може діагностувати й сімейний лікар, але більшість з хвороб вимагає поглиблених знань вузького фахівця. Оториноларинголог (скорочено – ЛОР) медик-фахівець, який займається лікуванням захворювань горла, носа, вух, а також проблем прилеглих зон голови та шиї.

Завдання доктора даної вузької спеціалізації містять в собі не тільки визначення діагнозу і призначення медикаментозного лікування. Часом інфекції, що піддають зараженню ніс і носові пазухи, а також гортань і вуха не реагують на виключно медикаментозне лікування і вимагають негайного хірургічного втручання. Проведенням операцій займається безпосередньо оториноларинголог. Видалення мигдалин, аденоїдів і поліпів, наслідків гнійних отитів, відновлення функціональності середнього вуха ці маніпуляції виробляє кваліфікований ЛОР-лікар.

ОСНОВНІ ЗАХВОРЮВАННЯ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЛОР-ЛІКАРЯ

Про деякі поширені захворювання, викликані наслідками банальної застуди або інфекції, варто дізнатися докладніше.

ГАЙМОРИТ

Це найпоширеніше ускладнення запального процесу горла і носа, викликаного вірусами, бактеріями та грибком. Інфекція в ході перебігу захворювання вражає гайморові пазухи, розташовані в лобі (лобові), за вилицями (верхньощелепні), між очима (ґратчасті пазухи), за очима (клиноподібні пазухи), викликаючи набряклість і скупчення рідини, тим самим не дозволяючи пазухам виконувати свою захисну для організму функцію. Гайморит має дві форми перебігу: гострий і хронічний.

Симптоми:

Підвищена температура, утруднене дихання, неприємний запах з ротової порожнини, головні та зубні болі, зеленувато жовті виділення при кашлі, а також з носової порожнини.

Способи лікування:

 • Консервативний. Націлений на знищення інфекцій, зниження набряклості й виведення рідини, а також на зняття побічних ефектів гаймориту.
 • Хірургічний. До даного способу лікування вдаються в разі відсутності реакції на медикаментозний спосіб і при виникненні ризику ураження зон черепа, розташованих навколо пазух. Найчастіше операції при гаймориті безпечні, але нерідко бувають повторними.

СИНУСИТ

Ускладнення, викликане застудою, алергічною реакцією, поліпами та викривленням перегородки носа.

Симптоми:

Жовтуваті густі виділення, які мають неприємний запах, тиск і біль в лицьовій частині черепної коробки, головний біль, закладеність і набряклість носових ходів, надовго затягла застуда, часом підвищена температура.

Способи лікування:

 • Медикаментозний. Спочатку синусит лікують протинабряковими та протизапальними препаратами. Рекомендуються промивання носової порожнини та парові інгаляції. Якщо ж призначений курс лікування не дає бажаних результатів, то призначаються антибіотики.
 • Хірургічний спосіб лікування синуситу використовується рідко, найчастіше при ускладненому перебігу захворювання.

ФАРИНГІТ

Гостре запалення гортані та лімфатичних тканин, часто викликане ГРВІ, рідше бактеріальними подразниками. Фарингіт буває вірусним і хронічним. Хронічний розвивається при постійному подразненні верхніх дихальних шляхів при впливі механічних і хімічних агентів.

Симптоми:

 • Біль і пирхота в області горла
 • Підвищення температури тіла
 • Збільшення шийних лімфатичних вузлів
 • Сухий кашель
 • Рихлість і почервоніння слизової оболонки горла
 • Збільшення мигдаликів

Способи лікування:

 • Уникання впливу подразників
 • Місцеві протизапальні полоскання
 • Призначення курсу медикаментозного лікування
 • У виняткових випадках призначаються антибіотики.

ОТИТ

Запальне захворювання вуха, викликане недолікованими або запущеними вірусними інфекціями, попаданням і скупченням рідин, нанесенням травм з подальшим занесенням інфекцій. Вухо людини має кілька відділів: зовнішнє вухо, середнє вухо, внутрішнє вухо. Залежно від відділу, в якому відбувається запальний процес, отити діляться відповідно на зовнішній, середній і внутрішній.

Симптоми:

 • Біль у вушній раковині
 • Зниження слуху
 • Закладеність і шум у вусі
 • Головні болі
 • Інтоксикація
 • Підвищення температури тіла
 • Гнійні виділення з вушної раковини.

Способи лікування:

 • Медикаментозний спосіб є основним при лікуванні захворювань вуха.
 • Хірургічний метод втручання в процес перебігу хвороби використовується у виняткових випадках, наприклад, при ризику втрати слуху.

Слід звернути особливу увагу на той факт, що занедбаність лор-захворювань може сприяти розвитку не тільки місцевих ускладнень, але і впливати на поширення хвороб та інфекцій на інші органи. Своєчасно розпочате лікування гарантує позитивні результати й не допустить більше глобального розвитку інфекційного “бенкету” в організмі.

І ні в якому разі не варто забувати про заходи профілактики та запобігання вірусним респіраторним захворюванням, а також про запобіжні заходи під час масових спалахів і епідемій.

Не секрет, що самостійне лікування може дуже сильно нашкодити й привести до втрати дорогоцінного часу. Відповідно, звернення безпосередньо до оториноларинголога при найменших симптомах розвитку інфекцій верхніх дихальних шляхів або дискомфорту в горлі, носі або вухах посприяє якнайшвидшому одужанню.

Звичайно ж, ніхто не береться на сто відсотків стверджувати, що народні засоби неефективні. Багато з них мають досить позитивний вплив, але не як самостійні ліки. Головне, неухильно дотримуватися всіх комплексних рекомендацій фахівця.

Поділитися

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на email
Email
Догори